Kas teadsite, et õhuniiskus näitab vee sisaldust õhus? Vastavat suurust nimetatakse suhteliseks õhuniiskuseks. Tavaliselt suudab vesi kõrgemal temperatuuril rohkem veeauru kinni pidada. Kui suhteline õhuniiskus on 100%, siis see tähendab, et veeauru hulk õhus on sellel temperatuuril jõudnud maksimumini. See tähendab, et ilmastikumuutused mõjutavad suhtelist õhuniiskust. Vihm ja lumi (eriti kui see riiete ja jalanõudega tuppa kantuna soojas sulama hakkab) või niisama niiske ilm suurendavad õhuniiskust toas, muutes toas oleva õhu liiga niiskeks. Külma ilma korral võib tagajärjeks olla akendele tekkiv kondensatsioonivesi.
Jahedamas kliimas tuleb siseruumides leida niiskustasakaal kondensatsioonivee kogunemise ohu ja inimestele mugavaima äraolemise tagamise vahel. Külmades ja märgades tingimustes on õhk niiske ning see võib kondenseeruda jahedatele pindadele. Kui suure niiskussisaldusega õhk jääb tuppa lõksu, võib see soodustada hallitusseente ning muude kodu ja tervist kahjustavate allergeenide vohamist.
Mõnikord muutub õhk toas ülemäära niiskeks ka sooja ilmaga. Kui õues on soe või lausa väga soe, muutub vihmaga maha sadanud vesi üsna kiiresti veeauruks, mis jääb raske niiskuskihina maapinna kohale. See niiskus püsib seal, kuniks tuul selle laiali puhub. Aga see võib ka tuppa sattuda, nii et tagajärjeks on lämbe ja kleepuv õhustik.
Nüüd, kus te teate, kuidas ilmastikutingimused teie majapidamise niiskustaset mõjutavad, soovitame teil probleemide vähendamiseks kasutada niiskuseimajat. Jahedamates piirkondades aitab niiskuseimaja eriti just lume- või vihmasadude ajal hoida toa niiskustaseme normis ja vähendada kondensatsioonivee teket. Niiskuseimajatest on aga kasu ka soojemas ja lämbemas kliimas, sest need toetavad ventilatsioonisüsteemi ja tagavad jahedama, värskema elukeskkonna.