Talvine aeg saabub koos sajupilvede ja madalate temperatuuridega. Selleks, et külma eemal hoida, peetakse tänapäeval majaehituse juures silmas energiatõhusust ja soojustust. Kui majapidamises ei ole loomulikku õhuvahetust, ei pääse välisõhk tuppa ega toas tekkiv liigne veeaur välja. Mida teha, et tubade õhuniiskuse tase talvel kontrolli all hoida?
Veenduge, et toas olevad gaasipõletid ja pesukuivatid oleksid ventileeritud väliskeskkonda, nii et neist eralduv soe ja niiske õhk ei muudaks toas olevat niisket õhku veelgi niiskemaks. Kasutage köögis ja vannitoas tõmbeventilaatoreid, et ennetada kondensatsioonivee teket.
Karge talveõhk sisaldab vähem veeauru ja on seega kuivem. Väljast tulev jahe ja kuiv õhk hajutab toas olevat õhuniiskust. Vanemates majades toimub õhuvahetus niigi, aga uuemates või renoveeritud majades peavad olema ventilatsiooniavad või siis tuleb aknad ja uksed korrapäraselt lahti teha ning sedasi tubasid tuulutada, et saavutada sobiv õhuniiskuse tase.
Kolmas viis õhuniiskuse ohjamiseks näeb ette tubase temperatuuri tõstmist. Tubade kütmine keskküttesüsteemi või ahjuga vähendab suhtelist õhuniiskust, kuivõrd soojem õhk suudab talletada rohkem veeauru. Kütmine tasakaalustab elutegevusest tingitud niiskuse hulka õhus ja aitab seeläbi õhuniiskuse taset ohjata.
Õhuniiskuse ohjamiseks ja majapidamises sobiva elukeskkonna loomiseks tasub koju paigaldada niiskuseimaja.
Kui elate uues ja korralikult soojustatud majas, aitavad eeltoodud näpunäited ennetada võimalike niiskusprobleemide teket.