Inimesed kipuvad arvama, et õues olev linnaõhk sisaldab rohkem saasteaineid kui õhk, mida omas kodus sisse hingame. Tegelikult aga võib siseruumides olev õhk olla meie tervisele märksa kahjulikum kui välisõhk. Ärge unustage, et ka toas tuleb tagada puhas ja tervislik õhk.
Esmalt võtke ette suurpuhastus. Puutumata pindadele kogunev tolm tuleb tingimata ära puhastada, et see toas lenduma ei hakkaks. Vaibad, diivanid ja muu pehme mööbel, kuhu võib koguneda tolmu, tolmulestasid ja muid allergeene, tuleb tolmuimejaga ära puhastada. Paluge oma pereliikmetel tuppa tulles välisjalanõud ja üleriided esikusse jätta. Peale selle tuleb pindadele teha ka märgpesu. Märgpesu aitab tagada, et õhk oleks puhas – niiske lapp kogub üles tolmuimejast maha jäänud tolmuosakesed.
Koristamise järel ei tohi ära unustada, et tervisliku õhu jaoks peab ka toas olevat õhuniiskust ohjama. Optimaalne õhuniiskuse tase jääb vahemikku 50–60%. Õhuniiskus muutub sõltuvalt ilmastikutingimustest ja kodustest toimetamistest, seetõttu tuleb osata seda mõõta ja vajaduse korral ohjata. Ebameeldivusi põhjustab nii liialt niiske kui ka ülemäära kuiv õhk – õhuniiskuse ohjamisega tuleb tegeleda mõlemal juhul.
Üks viis seda teha on paigutada tuppa niiskuseimaja. See aitab vähendada liigniiskust ja saavutada toas optimaalne õhuniiskuse tase. Asetage niiskuseimajad ruumidesse, kus liigniiskus võib kõige suurema tõenäosusega probleemseks osutuda, näiteks vannituppa või kööki.
Niiskuseimaja aitab koduõhu puhtana hoida. Aga mida teha siis, kui soovite ühtaegu õhuniiskust vähendada ja majapidamises lõhnade abil erilist meeleolu luua? Niiskuseimajate jaoks mõeldud aroomiteraapilised täitetabletid on heaks lahenduseks mõlema eesmärgi saavutamiseks. Nendes niiskuseimajate täitetablettides on ühendatud niiskuseimajate tõhusus ja erilised aroomid, mis toovad tuppa rahu, energiat või mugavust.